Z malého údolí

Solsel - Solný liz mineral extra

Krmný solný liz, obohacen minerály, kvalitní krmivo pro koně, veškerá hospodářská zvířata a lesní zvěř.

Vysoký výkon znamená i pro zvířata vysokou spotřebu minerálů. Mimořádný hospodářský význam zvířat ve výkrmu, mlékařství nebo sportu si proto vyžaduje spolehlivý a dostatečný přísun minerálů.

Minerální lizy Solsel extra se vyrábějí speciální metodou lisování z čisté kamenné soli nebo soli získané ze solanky. Odolnost lizů je výsledkem celé řady pokusů a nepřetržitých zkoušek tvrdosti. Vyznačují se vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům a zaručují i rovnoměrný příjem ze strany zvířat.

Minerální lizy Solsel extra jsou vhodné především pro zvířata, která mají pro své majitele velký hospodářský význam. Mladý dobytek ve fázi růstu, laktující krávy, sportovní koně nebo pasoucí se zvířata v určitých oblastech (např. na horských pastvinách) jsou kvůli velké výkonnosti nebo prostředí, které je chudé na minerály, ohrožena nedostatkem stopových prvků.

Minerální lizy Solsel extra byl vyvinut z hlediska výživy a usnadňuje krmení, protože pokrývá 1/3 denní potřeby důležitých stopových prvků, jako je zinek, mangan, železo, jód, kobalt, měď a selen. Nejvyšší doporučené hodnoty je tak možné spolehlivě dodržet.

Obsah látek v 1 kg: Sodík min. 37 %, vápník 1,10 %, hořčík 0,60 %.

Stopové prvky v 1 kg: Mangan 6.600 mg/kg, zinek 8.250 mg/kg, měď 1.650 mg/kg, železo 700 mg/kg, jód 100 mg/kg, kobalt 25 mg/kg, selen 25 mg/kg.

10kg

Cena: 165,-Kč

Zpět


Copyright 2021, www.zmalehoudoli.cz, všechna práva vyhrazena